Afrika dansı nedir 3 derste tanıyalım

Olgun düşünceler artık dansın ne demek olduğunu idrak etmeye başladı. Kelimeler ile artık tanıtılabilir hale geldiğini düşünüyorum sizlere bu haftaki yazımda Afrika Dansını tanıtmak için kolları sıvıyorum…
3 videoda size tanıtacağımız bu dansın Eğitmeni Rujeko Dumbutshena çok şeker bir kadın kendisi ve anlatımını iyice idrak edeceğinizi umuyorum.

ilk dersindeki içeriği şu şekilde tanımlayalım vurgularıda kelimeler ile ifade etmeye çalışan dansçımızın açıkçası muhteşem bir iş çıkarmış diyebilirim.

 (ROO-jay-koh dum-BOOT-shay-nah olarak telaffuz edilir) ve davulcu Farai Malianga (fahr-AH mah-LEE-ahn-gah), memleketleri Zimbabwe’den bir dans olan Dinhe’yi (nee-NAY) tanıttı. . Baleden farklı olarak, Afrika dansı zemine dayanır ve ağırlık duygusu taşır. Rujeko’nun önerdiği gibi dizlerinizi bükmeyi ve rahatlamayı unutmayın. Bu, hareketlerin gerçekleştirilmesini kolaylaştıracaktır.

Afrika Dansı: Ders 2: Pelvik İzolasyon ve Uzuv Fırlatmaları

Bu derste kalçalarınızı, göğsünüzü ve uzuvlarınızı tek başına hareket ettirme pratiği yapacaksınız. İzolasyon yaparken mükemmel yerleştirme konusunda endişelenmeyin – ritme göre hareket etmeyi düşünün. Afrika dansı, yaratmakta olduğunuz belirli şekillerden çok yaptığınız şeyin ritmine daha fazla önem veriyor.

Afrika Dansı: Ders 3: Saatte Dans Etme

Hepsini bir araya getirmenin zamanı geldi. Farklı yönlerde hareket ederken kalçalarınızı, kollarınızı ve omuzlarınızı dans adımlarına ekleyin. Afrika dansının genellikle sabit olması (dansçının uzayda yolculuk etmemesi anlamına gelir), bu işi kolaylaştırmaz. Tüm bu farklı vücut kısımlarında çok şey oluyor.

Vucudumuz dışa vurum ile herşeyi anlatıyor enerjik olmayı hayata bağlanmayı hissetmeyi ve konuşmadan duygularımızı açığa sunabilmeyi…

Asırlar boyunca dans süre geldi ve bu hali aldı siz siz olun hareketsiz ve tepkisiz kalmayın.

Hem piskolojik hem fizyolojik etkisini görmek için Dans edin Sevgiler ve saygılarım ile…

About İsmail KODAMAN

Dans hayattır, konuşuyorsak hakkında bildiklerimiz vardır...

Check Also

SDR dans okulu

SDR dans okulu İstanbul dans kursları beylikdüzünde yer almaktadır. 2015 yılından bu yana Faaliyet gösteren …