Dance hall nedir nasıl yapılır ?

Size bu gün sıkı takip ettiğim dans sayfalarından birinden bahsedeceğim Bu sayfa sizinde merak ettiğiniz gibi DANCE HALL videoları paylaşıyor ilk önce Dance hall nedir onu bir öğrenelim. Sonra altta bulunan sayfayı inceleyin

Dancehall, kökenini Jamaika’dan alan bir müzik türüdür. 1970’lerde icra edilmeye başlanan bu müzik türü, reggae müzik türünün bir alt dalı olup, roots reggae alt türünün daha az siyasi ve dini tema içeren bir başka sürümü gibidir.[1] 1980’lerin ortalarından sonra bu müzik türünde yaygın olarak elektronik aletler kullanılmaya başlandı. Böylelikle meydana çıkan dijital dancehall (veya “ragga”) müzikleri daha hızlı ritimler içermektedir. Dancehall şarkıları ayrıca genel olarak barındırdığı eşcinsellik karşıtı sözleriyle dikkat çekmektedir.

VİKİPEDİ’den aldım 🙂

Bu dansın her rutinine ayrı bir cümlesi ve tavrı vardır. Senkron hareketlerden oluşan dans türünü birde video ile izleyelim.

Tabiki hangi videoyu izlerseniz izleyin bu dans tanımını tamamen çözümlemez eskilerden gelenler yani new style ve old style diye geliştikçe gelişen dans türleri kişilerin geliştirmesi ve eklemesi ile devam eder Dans türlerinden DANCE HALL i bu şekilde anlatmaya çalıştım.

Şimdi ise instagramda karşılaştığım bir sayfa çok ilgimi çekti araştırıp üyelerine bilgi yayan bir sayfa olduğunu açıkça çok ilgili ve düzenli olarak videolar paylaştığını göreceksiniz DANCE HALL TURKEY sayfasına buradan ulaşabilirsiniz. Tebrik ederek iyi çalışmalar diliyoruz.

About İsmail KODAMAN

Dans hayattır, konuşuyorsak hakkında bildiklerimiz vardır...

Check Also

Salsa Shine nedir ?

Şimdi ise dans türlerinden olan dans dersi alabileceğiniz Eşli danslardan olan Salsa da bireyler karşılıklı dans ederken birden kendi bireysel danslarını ortaya koymaya başlar