Tiny Pretty Things DANS FİLMİ 14 aralık 2020 de yayında !

Dans içerikli film mi arıyordunuz ?


Sona Charaipotra ve Dhonielle Clayton’ın YA romanından uyarlanan Netflix’in dans merkezli dizisi “Tiny Pretty Things” in pilotu nefesinizi kesecek. Her 
şeye değiniyor : aşk, cinayet, ırkçılık, rekabet, kıskançlık, kız grupları, cinsel deneyler, yeme bozuklukları. Ve karmaşık olay örgüsü, aynı derecede nefes kesici bale sahneleri ile destekleniyor.

İşte bu olay örgüsünün temelleri: Okçu Bale Okulu, Chicago’daki ilk konservatuvar. Bölümün ilk üç dakikası boyunca (spoiler yok!), Yıldız öğrenci Cassie Shore, kukuletalı bir adam tarafından itildiğinde (Erkek arkadaşı mı? Kıskanç bir sevgili? Bir bale ustası ya da koreografı) okulun çatısının kenarında dönüyor. ?) ve ölür. Okuldan daha önce reddedilen Neveah Stroyer, onun yerine Los Angeles’tan uçakla gelir.

Dizi melodramın sınırlarını aşabilirken – pilot, bir dansçının çatıdan itilmesiyle açılıyor, sonuçta – bale dünyasının daha ince ayrıntılarının tasviri yerinde hissediyor. Bu, üretim ekibi için çok önemliydi. Uygulayıcı yapımcı Jordanna Fraiberg, “Dansçıların atletizmlerinde ve bazen çirkin bir iş olan güzel bir şey yapmada temsil edilmiş hissetmelerini istedik” diyor. “Gösteri, kostümler ve makyajla sarmalanmadan önce cesareti ve teri kapsıyor.”

14 Aralık Pazartesi Netflix’te “Küçük Güzel Şeyler” izleyin.

About İsmail KODAMAN

Dans hayattır, konuşuyorsak hakkında bildiklerimiz vardır...

Check Also

Özgürlük dansı filmi

Konusu ile dikkatimi çeken bir film Özgürlük dansı gerçek yaşamda hala savaşını veren insanların dikkatle …